OS ve Znojmě - logo tisk o OS 2012 logo novin Znojemský deník
 11.05.2012
znak města Znojma
Okrašlovací spolek
nainstaloval v Granicích
první lavičku


 
9. května 2012
              
V Gránicích je první lavička typu Schönbrunn

Znojmo - První novou lavičku typu Schönbrunn nainstalovali ve středu v Gránickém údolí členové Okrašlovacího spolku ve Znojmě. Lavička zve k posezení a relaxaci u Kernekerova kamene.

Loni v létě jsme provedli inventarizaci všech laviček v Gránicích. Jsou zde různé typy laviček od litinového Antivandal z nedávné doby v počtu šestnácti kusů, přes litinový typ Schönbrunn v počtu devíti kusů, po například ploché lavičky bez opěradla ze sedmdesátých let minulého století v počtu patnácti kusů. Celkem je dnes v Gránicích pětačtyřicet laviček a opravu nebo nátěr potřebuje třiadvacet z nich," vypočetl předseda Okrašlovacího spolku Oto Bouda (v kostkované košili).
Členové spolku vytipovali devětatřicet míst, kam by chtěli nové lavičky typu Schönbrunn umístit. „Chceme je instalovat například ke Krammerově vile, na vyhlídku v ulici Přemyslovců nebo do Lerchova lesíka," nastínil Bouda. Jedna lavička vyjde na čtyři tisíce korun a kdokoli se může přihlásit jako zájemce o sponzoring. Přehled míst, kam chce spolek lavičky umístit, a další informace najdou zájemci na adrese: projekt.gránice-lavičky. Novou lavičku si jako první vyzkoušela Gabriela Korenská ze Znojma.


lavička č.1 obr. 001


lavička č.1 obr. 002

Autor článku a fotek: Daniel Krutiš,
Znojemský deník 11.5.2012


lavička č.1 obr. 003lavička č.1 obr. 004


lavička č.1 obr. 005

První nová lavička typu Schönbrunntisk tisk 2012 další