OS ve Znojmě - logo OS Znojmo

 
 devastace střední park  Zachraňme Městský park ve Znojmě!

 
 

PETICE


„Zachraňme Městský park ve Znojmě!“

Naši petici podpořila herečka paní Martina Preissová - 2015-10-29

Martina Preissová - archiv ND Praha
foto: archiv ND, Praha


K aktuální hrozbě plošného kácení v Dolním parku se dnes vyjádřila i známá česká herečka, členka činohry Národního divadla v Praze Martina Preissová, rodačka ze Znojma, která je také signatářkou naší petice:

Dobrý den,
když mne před časem oslovil můj, troufám si říct, kamarád Jirka Kacetl s výzvou, jestli se nechci zapojit do boje za záchranu našeho parku, uvědomila jsem si, jak moc hluboce mne stále starosti mého rodného města zasahují, ačkoli již dlouho v něm nežiji.
Nejde ale zapomenout na mé každodenní cesty znojemským parkem za dob studií, nevymažou se mi nikdy z paměti ani promenádní koncerty v altánu; ať jste šel kamkoli v našem malém městě, bylo hezké si parkem cestu zkrátit, v létě se v něm schovat před paprsky znojemsky neúnavného slunce a v zimě slyšet ticho... Nikdo mi nevymaže z hlavy ani chvilky s mým dědečkem, akademickým malířem A. F. Stehlíkem, který v našem parku často kreslil. Miloval stromy v každé roční době, jejich kmeny, koruny, barvy listů i stín vrhající na zem. Těch kreseb mám doma spoustu… Mohu vám je, páni radní, půjčit k nahlédnutí. Nezlobte se, nemohu vám je věnovat, je to moje dědictví krásy, citu, vkusu a lásky k mému městu. Je to dědictví po generaci mých rodičů a prarodičů, které jsem se rozhodla chránit... Stejně byste měli chránit i vy, co jste po předešlých generacích zdědili… Myslím, že generace příští se vám odvděčí tím, že na naše město nedají dopustit a až půjdou jednou na procházku naším parkem, řeknou si, jaké štěstí to mají, že žijí ve městě odpovědných, čestných a citlivých pánů radních, kteří se nebáli přiznat, že ne všechny jejich nápady jsou dobré.

Přeju vám, ať se rozhodnete správně a prosím, uznejte, že tento nápad patří k těm, který si zaslouží přehodnotit.

S úctou a omluvou, že se herečka míchá do veřejných věcí...
Vaše Martina Preissová, roz. Stehlíková, dcera učitele hudby Antonína Stehlíka a vnučka akad. malíře Antonína Stehlíka, kteří oba by udělali jistě to samé, co já teď. To jen na vysvětlenou, kdo že se vám to vměšuje do vnitřních záležitostí města."


Jsme za její slova nesmírně vděčni, protože krásným způsobem vyjadřují pocity mnohých z nás, Znojmáků, kteří své město milují celým svým srdcem! Děkujeme, paní Martino!


Také vy
můžete podepsat na webu tuto petici:

Zachraňme městský park ve Znojmě
                                                                       

zpátky

index úvod