logo

Zachraňme naše parky

Zachraňme  naše  parky    


OS


ve

ZNOJMĚ
          
 
                                 ZNOJEMSKÁ RADNICE OZNAMUJE PŘÍPRAVU HOLOSEČE V DOLNÍM PARKU! 


Téma revitalizace Městského parku ve Znojmě znovu ožilo. Radnice totiž po  kontroverzní přeměně Středního parku zahájuje přípravy na podobnou akci v Dolním parku.  viz:


V Dolním parku má být pokáceno 40 stromů i když jako nebezpečné byly při poslední dendrologické kontrole označeny jen 3 (slovy tři) stromy, které již letos pokáceny byly (21. dubna 2015).

plán kacení - Dolní park 2015
Tisková mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková: „Město požádalo o asanaci nemocných nebo neperspektivních stromů, a to z důvodu plánované revitalizace další části Dolního parku. Výhledově platí, že k obnově by mělo dojít v příštím roce."  (Znojemsky.denik.cz, 13.8.2015)

Přitom je třeba podoknout že revitalizace parku podle znojmemské radnice je vlastně holosečí a novým založením parku, který jako plnohodnotný začne fungovat až za 60 - 80 let.
Naprosto cynický zní vyjadření ing. Jany Staré, vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu ve Znojmě, která nazývá toto planované zničení Dolního parku jen jako  "pokácení dřevin".

Jak vypadá revitalizace parků dosazováním stromů jinde?:

Volksgarten 15.8.2015

Vídeňský park "Volksgarten" dne 15.srpna 2015 v 11:32 (foto: Karel Jakl)


Střední park - 18.3.2013

Pro srovnání znojemský Střední park 4 a půl měsíce po zahájení  revitalizace  (podle znojemské radnice a Tišnovky), dne 18. března 2013 v 11:54  (foto: Karel Jakl)
 
Další fotografie dokumentující péči ve vídeňských parcích najdete v naší fotogalerii

Pokud si chcete ujasnit rozdíl mezi holosečí a revitalzací tak jejich definice najdete zde: HOLOSEČ   -   REVITALIZACE
 
Karel Jakl, webmaster, 16.8.2015                                               
zpátky úvod